Jacek Gospodarczyk stracił dom w powodzi

Drodzy Przyjaciele,

Niedawno zwracałem się z prośbą o dar serca dla córeczki naszego kolegi Macka Pietrzkiewicza .

Dziś kiedy trzecia fala powodziowa zlewa Sandomierz zwracam się z prośbą o pomoc dla Naszego przyjaciela, członka Zarządu Głównego naszego Towarzystwa, Przewodnika PTT, wspaniałego i niezwykle skromnego człowieka Jacka Gospodarczyka.

Panie i Panowie, członkowie i sympatycy PTT, Jacek w tej powodzi stracił cały swój dorobek życia. W czasie jak woda wdzierała się do jego dzielnicy i domu był w pracy w Zamościu, został w tym co miał na sobie, z laptopem, aparatem fotograficznym i rowerem.

Jacek jest wspaniałym amatorem fotografikiem, Jego zdjęcia były prezentowane na wielu wernisażach PTT. Teraz też fotografuje i przesyła dramatyczne informacje i obrazy z jego najbliższego otoczenia. Na prezentowanych zdjęciach jest Jego dom , który był zalany po dach, nawet na strychu nic się nie uratowało. Najgorsze jest to, że cały teren jest zanieczyszczony i skażony węglowodorami  z pobliskiego składowiska odpadów, przygotowywanymi do recyklingu. Na zdjęciach widać, że na terenie jego ogrodu, na drzewach, na dachu garażu są odpady nie tylko inne niż niebezpieczne, ale występujące w kodach odpadów jako niebezpieczne, powodujące wzrost zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzi i środowiska. Widać to nawet na szybach domu. Jacek próbował zainteresować tym tematem wadze lokalne, ale nikt z władz nie przychodzi Mu z pomocą. Stąd apel internetowy o publikację tych zdjęć.

Jacek w obliczu tej tragedii nie myśli tylko o sobie, ale także o innych powodzianach i pisze: Tyle na razie mogłem zrobić dla powodzian z Sandomierza i będę się starł pomagać tak jak jest to możliwe.  Można te zdjęcia wykorzystywać gdzie tylko potrzeba.

Dlatego proszę, pomóżmy Jackowi, potrzebuje On wszystkiego, dosłownie wszystkiego co potrzebne jest do codziennego życia.

Możemy też podarować własną pracę przy porządkowaniu terenu i kiedy woda opadnie zorganizować wyjazd do Sandomierza.

Pomóżmy Jackowi  .

Jego obecny tymczasowy adres:
Jacek Gospodarczyk 39-400 Tarnobrzeg ul. Wyspiańskiego 11/84
Nr konta M. Bank 45 1140 2004 0000 3102 3124 8765

tel.mobil 604805586

Z poważaniem

Jerzy Gałda